Uzun Abiye
FİLTRELE
39 Ürün
Resim Perla Saten Siyah Dik Yaka Abiye
36
38
40
42
Resim Keira Kol Detaylı Kalp Yaka Krep Abiye
Resim Gilda Simli Likralı Lacivert Abiye
Resim Gilda Simli Likralı Siyah Abiye
36
38
40
42
Resim Parlak Kumaş Drapeli Abiye
36
38
40
42
Resim Luna Drape Kuşaklı Siyah Beyaz Krep Abiye
Resim Alba Beyaz Abiye
%99
Resim Eadlın Yeşil Abiye
Eadlın Yeşil Abiye
€ 11.400
€ 098
Resim Ella Turuncu Abiye
Resim Beck Mavi Abiye
Beck Mavi Abiye
€ 407
Resim Beck Yesil Abiye
%98
Resim Vıctorıa Fusya Abiye
Vıctorıa Fusya Abiye
€ 13.250
€ 227
%98
Resim Vıctorıa Mor Abiye
Vıctorıa Mor Abiye
€ 13.250
€ 227
%98
Resim Vıctorıa Mavi Abiye
Vıctorıa Mavi Abiye
€ 13.250
€ 227
%98
Resim Vıctorıa Siyah Abiye
Vıctorıa Siyah Abiye
€ 13.250
€ 227
Resim Vıvıan Beyaz Abiye
Resim Vıvıan Siyah Abiye
Resim Bessie Siyah Abiye

UZUN ABİYE

En özel ve güzel giyinmeniz gereken davetli olduğunuz veya davet sahibi olduğunuz zamanlar ve yerler olabilmektedir. Bu gibi yerlerde ve zamanlarda ne giydiğiniz veya nasıl giydiğiniz oldukça önemlidir. Ten renginize göre veya kumaşa göre veya kumaş rengine göre veya modele göre veya mekana göre veya saate göre veya resmi-özel davetlere göre giyim yapılması dikkat edilecek noktalardan bir kaçıdır. Genelde uzun boylu kadınların tercih etmiş olduğu uzun abiye modelleri kısa boylu kadınlar tarafından da tercih edilmektedir. Bu detaylar şık görünmeniz için oldukça önemlidir. Bu detaylar sizin zarifliğinize ve şıklığınıza şıklık ve zariflik katacaktır. Tercihleriniz bu noktada oldukça önemli olup bir bütün olarak görünmesinde de fayda vardır. Uzun abiye rengini seçtiniz, kumaşı seçtiniz, aksesuarınızı seçtiniz ve ayakkabı ile veya saç ve makyaj ile tamamladınız. Dikkat etmeniz gereken bu hususlar doğrultusunda davetin veya gecenin en şık en zarif kadını siz olabilirsiniz. Böylelikle davetli veya davet sahibi olarak hem rahat hem de şık olarak mekandan ayrılabilirsiniz.

UZUN ABİYE ELBİSELER

Uzun abiye tercih ederken seçici olmanız son derce önemlidir. Uzun abiye seçiminizde kullanılacak kumaş, dikiş, kumaş uzunluğu, yırtmacı, dekoltesi, yakası, saç modeliniz, ayakkabı modeliniz, kullanacak iseniz şal modeliniz oldukça önemlidir. V yaka uzun abiye elbiseler ve öpücük yaka uzun abiye elbiseler ve yuvarlak yaka abiye ve kare yaka abiye ve straplez gibi yaka modelleri bulunmaktadır. Bu yaka modellerini tercih ederken ilk dikkat etmeniz gereken nokta elbette saç modeliniz olmalıdır. Saç modeliniz e yaka tercihiniz uyumlu olması son derece önemlidir. Uzun abiye tercih ederken diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise kullanılacak olan uzun abiye için kumaştır. Kumaş sizin zırhınızdır ve oldukça özel ve önemli olmalıdır. Çünkü sizi en rahat şekilde ve en kusursuz şekilde görünmenizi sağlayacak olan uzun abiye kumaşınız olacaktır. Uzun abiye tercih ederken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise doğru topuklu ayakkabı veya babet seçimi olmalıdır. Eğer boyunuz kısa ise ve uzun abiye elbiseniz normalden uzun durdu ise bunu ince topuklu ayakkabı modeli veya kalın topuklu ayakkabı modeli ile destekleyebilirsiniz.

UZUN ABİYE MODELLERİ

Uzun abiye modellerini seçerken ilk dikkat etmeniz gereken nokta vücudunuza göre seçim yapmanızdır. Çünkü uzun abiye modeli tercih ederken vücudunuzu tanımanız ve ten renginizi iyi bilmeniz oldukça önemlidir. Ten renginize göre çeşitli renkler seçerek daha aydınlık bir görüntü yakalayabilmeniz mümkündür. Vücut şeklinize göre kesim çeşitleri vardır ve bu kesim çeşitlerini vücudunuzu tanımanız doğrultusunda doğru bir seçim yapabilirsiniz. Bu seçimin önemli olmasının sebebi eğer var ise ve saklamak istediğiniz bölgeleriniz için önemlidir. Kloş kesim, a kesim, tam balık, yarım balık gibi çeşitli modelleri bulunan abiye elbiseler oldukça çeşitlidir. Ve vücut tipinize göre değişkenlik göstermektedir. Bu noktada bedeninizde oldukça önemlidir. Bu seçimler vücut tipinize göre yapılası son derece önemlidir. Fazlaca öne çıkmasını istemediğiniz veya öne çıkarmak istediğiniz bölgelere yönelik vurgu veya saklama yapabilirsiniz. Bu bölgeler uzun abiye için sizin tercihinize göre örtülebilir veya açılabilir.

UZUN ABİYE FİYATLARI

Uzun abiye fiyatları kumaşa göre, dikiş işçiliğine göre, kullanılacak olan fırfır, otriş, fisto, tüy, pul, boncuk gibi yardımcı materyallerin kalitesine ve taşların değerine göre değişkenlik arz eder. Bazen incilerle donatılış veya mücevherler ile donatılmış ya da değerli taşlar ile donatılmış uzun abiye modelleri de bulunmaktadır. Ve düz renk bir kumaş üzerine yapılacak olan minik dokunuşlar bile uzun abiye elbiseler doğasını değiştirebilmektedir. Örneğin düz bir uzun abiye üzerine takacağınız takı, mücevher, boncuk işlemeler, çok zarif ve alımlı görünmenizi sağlayacak olup abiyenizi tamamlayacak unsurlar arasında yer almaktadır. Abiye tercih ederken şal gibi çanta gibi aksesuarlar ile desteklemeniz takdirinde de abiye fiyatlarında değişkenlik görülebilmesi mümkündür. Bu değişkenlik yine kullanılacak olan aksesuarın büyüklüğüne, kalitesine bazen de rengine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bir elbiseyi farklı aksesuarlar ile destekleyerek ilk defa giyiyormuş hissi bile yaratabilmeniz mümkündür. Bu nedenle kullanmış olacağınız aksesuar çeşidi oldukça önemlidir. Tül şal veya tül hırkalar elbiseyi farklı bir havaya büründürmesi de mümkün olacaktır.

back to top
FİLTRELE