Balık Abiye
FİLTRELE
9 Ürün
Resim Beck Mavi Abiye
Beck Mavi Abiye
€ 407
Resim Beck Yesil Abiye
Resim Vıvıan Beyaz Abiye
Resim Vıvıan Siyah Abiye
Resim Julıette Mor Abiye
Resim Julıette Pudra Abiye
Resim Flore Turuncu Abiye
Resim Flore Siyah Abiye

BALIK ABİYE

Davetli olduğunuz veya davet sahibi olduğunuz en güzel ve özel günlerde ne giymiş olduğunu elbette çok önemlidir. Hem karakterinizi yansıtacak, hem vücut tipinizi ve vücut özelliklerinizi ön plana çıkaracak, hem de ten renginizi göz önüne çıkaracak bir balık abiye seçimleriniz arasında harika olurdu. Balık abiye modelleri için eğer ince bir yapıya sahipseniz veya daha ince görünmek istiyorsanız tercih edebileceğiniz ilk seçenekler arasında da yer almaktadır. Daha zarif, zayıf, şık görünmek istemeniz takdirinde s modelleri tercih edebilirsiniz. Balık abiye modelinizi seçerken yarım balık veya tam balık modeller olup olmadığına da elbette dikkat etmeniz son derece önemlidir.

EN ZARİF BALIK ABİYE

Balık abiye modelleri tercih ederken dikkat etmeniz gereken pek çok unsur vardır. İlk olarak dikkat etmeniz gereken nokta davetin yapılacağı mekan seçimidir. Kır bahçesi, salon, kültür merkezi, mahalle, tarihi mekan gibi yerlere göre seçim yapmanız gerekmektedir. Mekanın yanı sıra aynı zamanda törenin yapılacağı saat de çok önemlidir. Gündüz ve gece giyilecek olan balık abiye modelleri elbette çeşitlilik arz etmektedir. Diğer bir unsur balık abiye modeli tercih ederken abiyenin destekleneceği aksesuarlardır. Çanta, şal, ceket, bolero, pelerin, taç, toka, ayakkabı gibi tamamlayıcı unsurların kullanılması kaliteleri oldukça önem arz eder. Diğer dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri ise tercih edeceğiniz ayakkabı modelidir. Seçmiş olduğunuz balık abiye modeline göre ince topuklu ayakkabı veya kalın topuklu ayakkabı veya babet tercih edebilmeniz mümkündür. Eğer elbisenin boyu çok uzunsa ve boy uzunluğunun görüntüsünü biraz kaldırmak istiyorsanız topuklu ayakkabı tercihinde bulunabilirsiniz. Ancak boyunuz uzunsa ve balık abiye tercih ederek daha da uzun görünmek istemiyorsanız o halde babet seçebilmenizde uygun olabilmektedir. Diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise ayakkabı ile bir bütün olacak nokta yani balık abiye modelinin uzunluğudur. Boy uzunluğu ve boyun uzunluğu karıştırılmamalıdır. Boy uzunluğu elbisenin seçiminde etkileyeceği ayakkabı ile beraber seçilmesinde fayda vardır. İlaveten seçilecek olan balık abiye modelinde tercih edilmiş kumaş modelidir. Balık model abiye tercih ederken dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise seçmiş olduğunuz kumaş türüdür. Kumaş türü vücudunuzda öne çıkarmak istediğiniz yerleri göz önüne çıkarabilir veya vücudunuzda saklamak veya örtmek istediğiniz yerlerin görüntüsünü yok edebilirsiniz.

BALIK ABİYE MODELLERİ

Balık model abiye tercih ederken elbette yaka seçiminiz oldukça önemlidir. V yaka balık model abiye veya öpücük yaka, kare yaka, straplez, yuvarlak yaka, tek omuz gibi çeşitler bulunmaktadır. Bu çeşitlere göre dikkat etmeniz gerekmektedir ve boynunuzun uzunluğuna göre seçim yapmanız ve kullanacağınız saç model ile küpelere dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Boynunuzun daha uzun ve zarif görünmesini istemeniz takdirinde daha uygun saç modelleri ve takılar tercih ederek boynunuzu uzun veya normal gösterebilmeniz mümkündür. Balık abiye modelleri de oldukça farklı olup tam ve yarım balık modelleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kuyruklu ve kuyruksuz balık abiye modelleri de olmakla beraber boyunuzun uzunluğuna veya uzun görünmek isteyip istemediğiniz karar vermeniz ve bu noktada vücut tipinizi tanımanız oldukça önemlidir. Vücut tipinizi doğru bir şekilde tanımlayarak hem doğru kumaş seçimi hem kumaş boyu hem kuyruk veya kuyruksuz model seçimi hem saç modelini hem de ayakkabı modeli seçimi yapabilmeniz birbiri ile bağlantılıdır. Bir karar diğeri etkileyebilmektedir. Bu bütünlüğü bozmamak için her bir dikkat edilecek unsuru dikkatli bir şekilde seçerek ilerlemekte fayda vardır.

BALIK ABİYE FİYATLARI

Balık model abiye fiyatları oldukça farklı şekilde seyretmekte olup kullanılan kumaşa, kullanılan dikiş ipine veya dikiş işçiliğine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bunların yanı sıra kullanılan boncuk, otriş, püskül, taş, değerli taş kullanımı da oldukça önemlidir. Bu kullanılan yardımcı aksesuarlar kullanış kalitesine göre balık model abiye fiyatlarını artırmaktadır. Kalitenin artması ile beraber elbette fiyatlar da değişkenlik göstermektedir. Bazı zamanlarda değerli taş olarak mücevher de kullanılabilmektedir. Ve bu mücevherlere göre de fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Fiyat artıran diğer bir husus ise kullanılmış olan kumaşın uzunluğudur. Kumaşın kullanım miktarına göre elbette fiyat da değişkenlik göstermektedir. Her cebe veya cüzdana uygun balık model abiye seçenekleri oldukça çeşitli olup mevcuttur.

back to top
FİLTRELE