Beyaz Abiye
FİLTRELE
1 Ürün

BEYAZ ABİYE

Davet sahibi olduğunuz veya davetli olduğunuz yerlerde ne giydiğiniz veya ne giyeceğiniz oldukça önemlidir. Giyiminiz elbette bir mekana göre veya saatine göre veya temaya göre uygun giyinmeniz oldukça önemlidir. Bu nedenle adliyenin ten renginize veya vücut proporsiyonunuza uygun olup olmadığı da oldukça önemlidir. Beyaz abiye modelleri bazen düğünlerde bazen beyaz abiye nikah elbisesi olarak bazen mezuniyet elbisesi olarak bazen sünnet düğünlerinde de tercih edilebilmektedir. Elbette gelin olmanız durumunda beyaz abiye elbiseler bazı detaylandırılmalar ile daha da farklı bir havaya bürünebilmektedir. Böylelikle o günün havası ve atmosferi içerisine olabilirsiniz. Beyaz abiyeleri tercih ederken davetin yapılacağı mekan ve saat de çok önemlidir. Kır bahçesi, tarihi alan, salon, mahalle, kültür merkezleri bu noktada öncülük eden alanlar arasında yer almaktadır. Bu mekanlara göre giyim yapmanızda fayda vardır. Aksi takdirde hava durumu muhalefetinden veya ayakkabı seçiminizden veya elbise seçimizden rahatsız olabilmeniz mümkündür. Bu rahatsızlığı yaşamamak için uygun seçimler yapmanız oldukça önemli ve de gereklidir.

EN ŞIK BEYAZ ABİYE

Beyaz abiye tercihi oldukça güzel bir tercih olup özel günlerinizi süsleyecek en güzel beyaz abiye modelleri arasında da yer almaktadır. Ancak beyaz abiye tercih ederken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar oldukça önemli olup beyaz abiye modelinize bakış açınızı güçlendirecektir. İlk dikkat etmeniz gereken kullanılacak olan kumaşın özelliğidir. Bazen saten beyaz abiye bazen tül beyaz abiye bazen viskon kumaş beyaz abiye tercih edilebilmektedir. Bu tercihler için vücut tipinizi doğru değerlendirmeniz oldukça önemlidir. Vücut tipinize göre beyaz abiye seçmenizde fayda vardır. Dikkat etmeniz gereken noktalardan bir diğeri ise seçim yapacağınız ayakkabıdır. Bu ayakkabı modeli bazen babet bazen ince topuklu ayakkabı bazen de kalın topuklu ayakkabı olabilmektedir. Eğer beyaz abiye biraz uzun oldu ise abiyeyi kaldırması için topuklu tercih edebilmeniz daha iyi olacaktır. Eğer boyunuz normalden uzun göründüyse ve bunu azaltmak istiyorsanız veya daha rahat etmek istiyorsanız babet ayakkabı tercih edebilirsiniz. Dikkat edeceğiniz bir diğer nokta ise beyaz abiye elbise uzunluğudur. Bu uzunluğa göre ayakkabı tercih etmeniz gerektiğini şimdiden ifade etmiş olalım.

BEYAZ ABİYE MODELLERİ

Beyaz abiye modelleri tercih edilirken dikkat edebileceğiniz diğer bir unsur ise renk seçimidir. Ten renginize göre seçim yapmanız oldukça önemlidir. Beyaz abiye seçiminde yaka seçimi de oldukça önemlidir. Saç modelinizi yaka modelinize göre ayarlamanız gerekmektedir. Aksi takdirde kısa boylu veya yakaya uymayan saç modeli ile boynunuz kısa durabilir. Uzun ve zarif bir boyun görünümü için doğru saç modeli ve doğru yaka çeşidi önemlidir. Pek çok yaka çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir: v yaka, yuvarlak yaka, bisiklet yaka, kare yaka, öpücük yaka, straplez, tek omuz gibi çeşitlerdir. Bu çeşitlere göre saçınızı uygun modelde seçmeniz daha uygun olacaktır. Model seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken farklı bir nokta ise elbisenin rengidir. Ten renginize uyumlu bir renk seçerek daha ışıltılı ve şeffaf/ parlak bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Bu sayede davette en göz alıcı kadın siz olabilirsiniz. Dilerseniz abiye modelinizi uzun boylu seçebilirsiniz dilerseniz midi boy dilerseniz de mini boy seçebilirsiniz. Veya kabarık model beyaz renk modellerde bulunmaktadır.

BEYAZ ABİYE FİYATLARI

Her elbisede olduğu gibi elbette fiyat fark edebilmesi mümkündür. Fiyatlara seçenekler azabilmekte veya çoğalabilmektedir. Tercihinize göre isterseniz kiralama seçeneğinden faydalanabilirsiniz isterseniz satın alabilirsiniz. Veya isterseniz özel dikim yaptırabilirsiniz. Bu noktada ancak vücudunuzu iyi tanımanız oldukça önemlidir. Fiyatlar pek çok noktadan noktaya değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin beyaz abiye fiyatları kullanılan kumaşa , kullanılan kumaşın miktarına veya dikiş işçiliğine göre veya kullanılan taşlara, otrişlere, püsküllere, pullara, boncuklara göre değişkenlik göstermektedir. Bazen beyaz abiye aksesuarlar ile detaylandırılırken mücevher ve değerli taş kullanımı da yapılabilmektedir. Buna göre de beyaz abiye fiyatları artık göstermektedir. Bu noktada fiyat çeşitliliği oldukça farklı olmakla beraber kullanacağınız şal veya pelerin gibi ilintili ürünlerle de fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. Böylelikle elbise fiyatı daha da artabilmektedir. Abiyelerin fiyat yelpazesi oldukça geniş olup yukarıda belirtmiş olduğumu etmenlere göre fiyat bilgileri değişkenlik göstermektedir.

back to top
FİLTRELE