Siyah Abiye
FİLTRELE
2 Ürün
%50
Resim Lidia Önü Drapeli Siyah Abiye Elbise
Lidia Önü Drapeli Siyah Abiye Elbise
₺14.250,00
₺7.125,00

SİYAH ABİYE

Davet sahibi olduğunuz veya davet edildiğiniz törenlerde veya düğünlerde veya balolarda vazgeçilmez bir abiye olan siyah abiyeleriniz elbette ilk tercihleriniz arasında yer almalıdır. Elbette ten renginize uyumlu olarak tercih etmeniz gereken abiye elbiselerde siyah abiye pek çok ten rengi ile uyumludur. Bu nedenle rahatlıkla siyah elbiseler tercih edebilmeniz mümkündür. Siyah renk sizi olduğunuzdan daha zarif ve şık gösterir ve koyu bir renk olması sebebiyle daha ince ve gösterişli bir görünüme sahip olursunuz. Siyah abiye elbise kullanırken davet sahibi olduğunuz veya davetli olduğunuz yerler yani mekan oldukça önemlidir. Davetin kır bahçesinde, tarihi mekanda, salonda, mahallede, kültür merkezlerinde olması durumuna yönelik olarak ve ilaveten

BİRBİRİNDEN ŞIK SİYAH ABİYE ELBİSE MODELLERİ

Siyah abiye tercih ederken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar siyah abiye elbise üzerini süsleyecek ve gösterişinize gösteriş katacaktır. Siyah abiye tercih ederken dikkat etmeniz gereken ilk unsur siyah abiye elbise kumaşıdır. Bu kumaşlar özellikle dikiş işçiliği ile bütünleştiğinde oldukça kaliteli ürünler ortaya çıkmaktadır. Siyah renk asil bir renk olması dolayısıyla kurtarıcı bir üründür. Kullanışı rengi koyu olması nedeniyle aynı zaman oluşabilecek renk ve dikiş kusurlarını örtebilmesi mümkündür. Törende herhangi bir kaza yaşamanız durumunda açık bir şekilde görünmeyecektir ve davetiniz daha keyifli bir şekilde stres içermeden geçirilebilecektir. Abiye seçerken topuklu ayakkabı ve abiye boyuna dikkat etmek oldukça önemlidir. Elbisenin boyuna göre ince topuklu ayakkabı ve kalın topuklu ayakkabı veya babet tercih edebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz ayakkabı elbisenizin boyuna göre bütünlük oluşturmakta ve sizi daha uzun boylu gösterebilir. Eğer elbiseniz uzunsa elbisenizin boyunu kaldırmak için ince topuklu veya kalın topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz. Veya boyunuzun çok uzun olduğunu düşünüyorsanız babet ile dengeleyebilmeniz mümkündür. Bu sayede boy oranınız içinize sinecektir ve elbiseniz ile doğru bir bütünlük içerisinde olacaktır.

SİYAH ABİYE ELBİSE MODELLERİ

Siyah abiye modelleri oldukça farklıdır. Ve saten siyah abiye ve tüllü siyah abiye ve otrişli siyah abiye ve volanlı veya kloş siyah abiye ve pamuklu siyah abiye ve kadife siyah abiye ve pazen siyah abiye ve viskon siyah abiye ve krep siyah abiye ve tafta siyah abiye ve atlas saten siyah abiye gibi kumaş çeşitleri bulunmaktadır. Bu kumaş modellerini tercih ederken dikkat etmeniz gereken unsurlardan bir diğeri ise vücut tipinizdir. Vücut tipinizi bu açıdan en iyi şekilde tanımanız çok önemlidir. Vücut tipinize göre seçim yapmanız gerekir ve varsa örtmek istediğini kusurlarınızı örtebilir veya vücudunuzda öne çıkarmak istediğiniz özelliğinizi de öne çıkartabilirsiniz. Bu neden vücudunuzu tanımak sizin işinizi elbette çok kolaylaştıracaktır. Seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gerekenler bir diğer nokta ise dikiş ipi ve dikiş işçiliğidir. Dikiş ipi ve dikiş işçiliğinin önemli olmasının sebebi kumaşın türüdür. Kumaşın türü ile dikiş işçiliği bir bütündür ve oldukça önemlidir. Siyah abiye seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise kullanacağız aksesuardır. Siyah abiyenizi bir şal, bir ceket, bir küpe veya kolye, bir bilezik veya künye, bir şapka, bir çanta ile destekleyebilir veya bütünlüğü oluşturabilirsiniz. Bunların yanı sıra siyah elbisenizde kullanılacak olan boncuk, otriş, püskül, taş, mücevherde elbisenizin dokunuşunu ve güzelliğini değiştirip atmosfer katacaktır.

SİYAH ABİYE ELBİSE FİYATLARI

Siyah abiye fiyatları oldukça farklı fiyat yelpazesine sahip olup kumaşa ve kullanılan aksesuara göre farklılık göstermektedir. Kullanılan boncuk, taş, mücevher, püskül, otriş ile de fiyatı değişkenlik göstermekte olup bazı değerli taşlar kullanılması takdirinde ve takılan aksesuarların kalitesine göre de fiyat farklılığı olabilmektedir. Aynı zamanda abiyeye ilintili olan diğer aksesuarlardan olan şal veya ceketin kalitesine kumaşına göre de fiyat farklılığı olabilmektedir. İnce veya kalın olmasına göre de değişkenlik gösterebilmekte olup oldukça güzel aksesuarlardır. Bunun yanı sıra kullanılan aksesuarların yoğunluğuna göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Kullanılan aksesuarların kullanım miktarına göre değişkenlik gösterebilen bu aksesuarlar kalitesi ile de değerlendirilmektedir. Diğer bir unsur ise kullanılan kumaştır. Elbette pahalı kumaşlar olabildiği gibi daha uygun kumaşlarda bulunmaktadır. Bu kumaşları öncelikli olarak kullanılan kumaş miktarına göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Eğer siyah abiye elbise uzunsa ve ilintili aksesuarlar kullanılıyorsa fiyat miktarı da değişkenlik gösterebilmektedir.

back to top
FİLTRELE