Renk
Beden
Fiyat Aralığı
En Az: 2850 TRY
En Çok: 48000 TRY
Abiye
FİLTRELE
148 Ürün
Resim Perla Saten Siyah Dik Yaka Abiye
%40
Resim Hera Dekolteli Janjan Şifon Fuşya Elbise
%40
Resim Hera Dekolteli Janjan Şifon Kiremit Elbise
%40
Resim Hera Dekolteli Şifon Siyah Elbise
Hera Dekolteli Şifon Siyah Elbise
₺14.750,00
₺8.850,00
%80
Resim Fleur Straplez Tüylü Altı Saten Gold Elbise
%80
Resim Fleur Straplez Tüylü Altı Saten Lacivert Elbise
%80
Resim Fleur Straplez Tüylü Altı Saten Yeşil Elbise
%70
Resim Evelyn Tek Omuz Yırtmaçlı Krep Abiye
Evelyn Tek Omuz Yırtmaçlı Krep Abiye
₺11.750,00
₺3.525,00
%70
Resim Evelyn Tek Omuz Yırtmaçlı Krep Abiye
Evelyn Tek Omuz Yırtmaçlı Krep Abiye
₺11.750,00
₺3.525,00
%70
Resim Evelyn Tek Omuz Yırtmaçlı Krep Abiye
Evelyn Tek Omuz Yırtmaçlı Krep Abiye
₺11.750,00
₺3.525,00
%70
Resim Evelyn Tek Omuz Yırtmaçlı Krep Abiye
Evelyn Tek Omuz Yırtmaçlı Krep Abiye
₺11.750,00
₺3.525,00
Resim Gilda Simli Likralı Lacivert Abiye
Resim Gilda Simli Likralı Siyah Abiye
Resim Parlak Kumaş Drapeli Abiye
Resim Furry Tüylü Kısa Elbise
Resim Furry Tüylü Kısa Elbise
%50
Resim Berry Tüylü Pul Payet Kısa Beyaz Elbise
%50
Resim Berry Tüylü Pul Payet Kısa Siyah Elbise
Resim Alba Beyaz Abiye
Alba Beyaz Abiye
₺9.250,00
Resim Alba Fusya Abiye
Alba Fusya Abiye
₺9.250,00
%70
Resim Joan Tül Yeşil Mini Abiye Elbise
Joan Tül Yeşil Mini Abiye Elbise
₺9.750,00
₺2.925,00
%70
Resim Joan Drapeli Beyaz Tül Midi Abiye Elbise
%50
Resim Mıa Fusya Abiye
Mıa Fusya Abiye
₺10.750,00
₺5.375,00
%50
Resim Mıa Mavi Abiye
Mıa Mavi Abiye
₺10.750,00
₺5.375,00
%50
Resim Mıa Kiremit Abiye
Mıa Kiremit Abiye
₺10.750,00
₺5.375,00
%50
Resim Mıa Yesil Abiye
Mıa Yesil Abiye
₺10.750,00
₺5.375,00
%70
Resim Eadlın Yeşil Abiye
Eadlın Yeşil Abiye
₺11.400,00
₺3.420,00
%60
Resim Carmen Sırt ve Göğüs Dekolteli Kollu Lacivert Elbise
%50
Resim Lidia Önü Drapeli Kiremit Abiye Elbise
Lidia Önü Drapeli Kiremit Abiye Elbise
₺14.250,00
₺7.125,00
%50
Resim Lidia Önü Drapeli Kırmızı Abiye Elbise
%50
Resim Lidia Önü Drapeli Lime Abiye Elbise
Lidia Önü Drapeli Lime Abiye Elbise
₺14.250,00
₺7.125,00
%50
Resim Lidia Önü Drapeli Siyah Abiye Elbise
Lidia Önü Drapeli Siyah Abiye Elbise
₺14.250,00
₺7.125,00
Resim Ella Turuncu Abiye
Ella Turuncu Abiye
₺14.750,00
%70
Resim Beck Mavi Abiye
Beck Mavi Abiye
₺14.250,00
₺4.275,00
%70
Resim Beck Dantelli Kollu Balık Kiremit Renk Abiye Elbise
Resim Alba Siyah Abiye
Alba Siyah Abiye
₺9.250,00
%70
Resim Beck Yesil Abiye
Beck Yesil Abiye
₺14.250,00
₺4.275,00
Resim Bessie Siyah Abiye
Bessie Siyah Abiye
₺17.250,00
Resim Mıa Siyah Abiye
Mıa Siyah Abiye
₺10.750,00

Abiye

Kadın kıyafetleri arasında özel olarak tasarlanan ve üretim aşamasında özenle emek verilen bazı kıyafetlerden söz edebilmek mümkündür. Abiye olarak tanımladığınız ve kadınların özellikle özel organizasyonlarda giymeyi tercih ettiği gösterişli ve şık olarak tanımlanan kıyafetlerin bu sektör içerisindeki yeri oldukça baskındır. Genel olarak abiye elbiseler ve abiye kıyafetler özel gecelerde kullanılmakla beraber düğün, nişan, doğum günü, mezuniyet, kına gecesi ve benzeri gibi özel organizasyonlar da kullanılmaktadır. Abiye kıyafetler, çeşitli açılardan ele alındığında dekolte kullanımı açısından, kadınların bu özel günlerde çeşitli modelleri tercih edebilmeleri mümkündür. Doğal olarak abiye kıyafeti tercihinde, kadınların kendi beden yapılarına ve akşam boyunca içinde rahat edecekleri bir modeli tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda abiye kıyafetlerde, tasarım olarak bu özel geceyi sizi diğer kadınlardan farklı kılacak bir takım özellikler ile tasarlandığını ve aynı özenle üretildiğini söyleyebilmek mümkündür.

Abiye Elbise

Abiye kıyafetler, olarak kadın giyim sektörü içerisinde farklı bir noktada ele alınmaktadır. Özel organizasyonlarda, düğün, kına, nişan, doğum günü, mezuniyet ve benzeri gibi anlam ifade eden ortamlarda tercih edilebilen abiye kıyafetler, kıyafet tercihi açısından kadınların şık ve zarif olma isteklerine karşılık gelmektedir. Dekolte tercihi açısından ise uzun abiye elbiselerden bahsedebilmek mümkün olduğu gibi aynı zamanda kısa ya da tulum gibi farklı tasarımlara sahip olan özel kıyafetler de yine karşımıza çıkabilmektedir. Genel olarak özel organizasyonlarda bu tarz kıyafetlerin tercih edilebileceğini söylemekle beraber aynı zamanda şık ve zarif bir görünüm elde etmek için de vücut tipinize uygun olan abiye modellerini rahatlıkla tercih edebileceğinizi bir kere daha belirtmek gerekir. Bir çok farklı model ve tasarım ile tüketicilerin zevkine ve tercihine sunulan abiye kıyafetlerde renk tercihi ise organizasyonlara ve cilt tonunuza bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Dünya genelinde oldukça yaygın olarak kullanılan abiye kıyafetler, özel olarak tasarımcılar nezdinde geliştirilmekte ve buna bağlı olarak farklı beden ölçüleri ile üretilebilmektedir. Bütçe açısından ise abiye kıyafetlerde tercih edilen üründe kullanılan işçilik, malzeme ve üretim tekniği gibi konular belirleyici olmaktadır. Doğal olarak Abiye kıyafetlerde tasarım ürünü olarak özel üretim kıyafetler ele alındığında ise bütçe aralıkları biraz daha yüksek seyredebilmektedir. İşte bu durumda çeşitli abiye modelleri arasından sizlere en uygun olan model, renk ve beden tercihini rahatlıkla gerçekleştirebilir ve davetlerde en şık konuk siz olabilirsiniz. Abiye modelleri genel olarak kişiye özel olarak üretilebildiği gibi aynı zamanda abiye kıyafetler hazır üretim şeklinde de piyasada kullanıcıların tercihine sunulmaktadır.

Abiye Modelleri

Abiye kıyafet ve modellerinde bu kıyafetleri tercih edecek kişilerin bazı özellikleri keşfetmesi tavsiye edilir. Çünkü abiye elbise modellerinde, kullanılan üretim tekniği ile beraber kullanılan kumaş özellikleri, standart elbise modellerine kıyasla çok daha farklı ve özellikli olarak karşımıza çıkar. Örneğin gündelik kıyafet tercihlerinizde kullandığınız bir elbise kumaşıyla abiye elbise olarak kullandığınız ürünün kumaşı birbirinden farklı olacaktır. Çünkü abiye elbisede daha az kırışan, leke tutmayan ya da pullu ile payetli gibi özellikli kumaşlar tercih edilebilmektedir. Oysa ki gündelik kullanımda tercih edeceğiniz elbiselerde daha rutin ve kolay kullanıma sahip olan kumaşlar kullanılmaktadır. Bununla beraber abiye elbiselerde ve kıyafet modellerinde vücut tipiniz ve bedeninizin özellikleri belirleyici olabilmektedir. Ancak genel olarak abiye kıyafetlerde modeller, genellikle hem moda akımlarının hem de tasarımcıların kullandığı modeller belirleyici olabilmektedir.

Abiye kıyafetlerde daha önce de belirtildiği gibi kullanılan kumaş ve kumaş üzerindeki işlemeler model özelinde belirleyici olmaktadır. Abiye modelleri arasında ise genellikle uzun elbiseler ve kısa elbiseler olarak iki temel ayrım karşımıza çıkar. Uzun abiye elbiselerinde krep kumaştan yapılabilen tek omuzlu, yırtmaçlı, Payet işlemeli, volanlı, kalp yakalı, straplez, midi, düşük omuzlu, karpuz kollu, balık modelli, ipek ve saten işlemeli, sırt dekolteli, şifon drapeli, saten drapeli, tafta kumaştan elbiseler, takım elbise modelleri ile beraber balenli modeller ön plana çıkmaktadır.

Abiye elbise modelleri bu şekilde karşımıza çıkarken bir de Abiye modellerinde elbise tercihlerinin dışında abiye tulum kıyafetleri de son yıllarda oldukça rağbet görmektedir. Bununla beraber, davet edildiğiniz ya da katılmamız gereken organizasyona kıyafet uygulamasına bağlı olarak da abiye olarak tasarlanan bluz ya da pantolon takımlarına da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kadınlar tarafından son yıllarda oldukça rağbet gören abiye tarzı kıyafetlerde tulum, pantolon, ceket, bluz ya da crop üst grupları gibi bir çok farklı ürün tercihi ön plana çıkmaktadır. Bu ürün çeşitlilikleri sayesinde farklı ürün gruplarına birbirleri ile kombinleyerek farklı ortamlarda ve organizasyonlarda da ürün çeşitliliğini deneyebilirsiniz.

Abiye Elbise Seçimi Nasıl Olmalı (Vücut Tipine Göre)

Genel olarak, kıyafet tercihi sürecinde kadınlar, kendi vücut tiplerine en uygun olan ve seçmesi gereken tarzı iyi bildikten sonra, herhangi bir organizasyon ya da kıyafet tercihinde son derece rahat ederler. Bunun için öncelikli olarak vücut tipinizin nasıl olduğunu belirlemeniz gerekir. Abiye tercihinde ise vücut tipi ve beden özellikleri, son derece önemli bir konudur. Çünkü özel bir organizasyon için tercih edeceğiniz elbise ya da abiye kıyafetlerde, içinde rahat olmanız ve rahat bir şekilde hareket ediyor olmanız tercih edilir. Abiye Elbise modellerinde beden özelliklerinize bağlı olarak tercih edebileceğiniz kıyafet modelleri özel bir şekilde tasarlanarak üretilmektedir. Öncelikli olarak vücut tiplerinin belirlenmesi tavsiye edilir. İlk olarak karşımıza armut tipi vücut yapısı çıkmaktadır. Armut tipi vücut özelliklerine sahip olan kadınlar abiye modellerini tercih ederken bel kısma ve belden aşağı olan bölümlerde daha hareketli kıyafetlerin tercih edilmesi önerilmektedir. Dolayısıyla belden yukarı olan kısımlarda daha sade ve net bir görünüm elde edilmeye çalışılırken alt vücut yapısının olabildiğince hareketli ve hacimli formlar ile desteklenmesi tavsiye edilir. Buna göre armut yapıya sahip olan kadınlar genellikle abiye modelleri içerisinde straplez, V yakalı ya da halter kesim abiye elbise modellerini tercih edebilir. Armut tipine sahip olanlarda A kesim elbiseler, kloş etekler, şifon kumaşlar ve büyük desenli tasarımlar tercih edilebilir. Bununla beraber abiye tercihlerinde kemer, kuşak gibi detaylı aksesuarlar tercih edilebilir.

Ters üçgen vücut tipine sahip olanlar ise genellikle geniş omuzlar ile desteklenen büyük bir üst bedene sahip olan kişiler olarak karşımıza çıkar. Genellikle atletik ve sporcu kişilerin vücut yapısı bu şekilde gelişmektedir. Dolayısıyla üst bedendeki oran durumunu alt beden ile eşitleyebilmek adına özel olarak geliştirilmiş halı tasarlanmış abiye kıyafetleri tercih etmeleri tavsiye edilir. Buna göre abiye elbise modellerinde ters üçgen vücuduna sahip olan kişiler göğüs dekolteli, V yakalı, kalın askılı, kalp yakalı tasarımlar ile kabarık kumaşlar, korse ve kalın kemer detayları kullanılabilmektedir.

Kum Saati vücut tiplerinde ise alt ve üst beden eşit ölçüdedir. Burada genellikle model tercihinde en özgür olan vücut tipidir. Abiye tercihinde ise bu açıdan en şanslı vücut tipidir ve hemen her model rahatlıkla kullanılabilmektedir. Balık abiye elbise ile beraber kayık yaka, straplez, A kesim ve yırtmaçlı elbiseler rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Dikdörtgen vücut tipi ise kıvrımsız ve düz yapıda olan beden yapıları için geçerlidir. Bu durumda illüzyon yaratarak vücuda kıvrım eklenebilmektedir. Bebe yaka, kalp yaka, omuz detaylı elbiseler, yırtmaçlı elbiseler bu vücut tipinde tercih edilebilmektedir.

Oval vücut tipinde ise bel üst ve alt yapıda daha geniştir. Dolayısı ile Abiye tercihinde dikkatleri üst bedene çekmek gerekebilir. U yaka, V yaka, A kesim abiye elbiseler ile beraber koyu renkli ve dik çizgili kumaşlar vücudu hareketlendirebilmektedir.

Elmas tipinde ise genellikle omuzlar ince, kalça geniş, bacaklar ise belirgindir. Bu durumda abiye elbise tercihlerinde omuz dekoltesi, straplez abiye elbiseler ve kuşak detaylı elbiseler tercih edilebilir.

Abiye Elbise Fiyatları

Genel olarak, abiye elbise modelleri, kullanıcıların vücut tiplerine ve kullanmak istedikleri organizasyonların özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Daha önce de belirtildiği gibi abiye kıyafet modelleri, birbirinden farklı model özelliği ve tasarım detayları açısından çeşitlilik gösterebilmektedir. Özellikle kumaş detayı, işleme ve aksesuar kullanımı gibi özellikle üretim süreçlerinden sonra kullanıcıların deneyimini sunulan abiye kıyafetlerde, kullanıcılar kendi vücut tiplerine ve tercih edecekleri organizasyonun gerekliliklerine bağlı olarak abiye modelleri arasından tercih yapabilirler.

Abiye kıyafet ve abiye elbise modellerinde kullanıcıların çeşitli tercih özelliklerine bağlı olarak istedikleri ürünü tercih edebileceklerini söyleyebilmek mümkündür. Bütçe konusuna gelinecek olur ise kullanıcıların kendi özelliklerine ve tercih edecekleri organizasyonun gerekliliğine bağlı olarak satın alacakları abiye modellerinde, kıyafetin sahip olduğu tasarım ve üretim detayları özelliklerine bağlı olarak bütçe aralıklara değişebilmektedir. Bu aşamada belirtmek gerekir ki özel tasarım bir abiye elbise çeşidinde kullanılan kumaşın detayları, elbise modelindeki aksesuar ve tasarım detayları, aynı zamanda elbisenin uzun ve kısa olup olmaması gibi durumlar bütçe aralıklarına belirleyebilmektedir. Aynı zamanda işlemesi zor olan payetli ve taşlı gibi kumaşlar da yine abiye modelleri konusunda kullanıcıların bütçelerini esnetmelerini gerektirmektedir. Dolayısıyla, kıyafeti tercihlerinizde vücut tipinize ön plana alırken aynı zamanda bütçe araştırması yaparak bütçenize ve kullanım tarihlerinizi en uygun olan modelleri tercih etmeniz tavsiye edilir.

back to top
FİLTRELE