Mini Abiye
FİLTRELE
21 Ürün
Resim Lılly Beyaz Abiye
Resim Lılly Fusya Abiye
Resim Lilly Mavı Abiye
Resim Lılly Siyah Abiye
Resim Nena Beyaz Abiye
Resim Nena Siyah Abiye
Resim Zoe Beyaz Abiye
Zoe Beyaz Abiye
€ 257
Resim Zoe Pudra Abiye
Zoe Pudra Abiye
€ 257
Resim Zoe Siyah Abiye
Zoe Siyah Abiye
€ 257
%99
Resim Stella Beyaz Abiye
Stella Beyaz Abiye
€ 14.250
€ 149
%99
Resim Stella Yesıl Abiye
Stella Yesıl Abiye
€ 14.250
€ 149
%99
Stella Siyah Abiye
€ 14.250
€ 149
Resim Furry Tüylü Kısa Elbise
38
40
42
Resim Furry Tüylü Kısa Elbise
38
40
42
Resim Alexa Krep Kumaşlı Fuşya Kısa Elbise
Resim Alexa Krep Kumaşlı Siyah Kısa Elbise
Resim Jill Kat Kat Tül Kısa Elbise

MİNİ ABİYE

Davet sahibi olduğunuz ya da davetli olduğunuz törenlerde elbette ne giymiş olduğunuz son derece önemlidir. Bu noktada yapılacak olan törenler bazen nişan, bazen düğün, bazen sünnet düğünü, bazen mezuniyet olabilmektedir. Bu törenlerde hangi mini abiye elbiseyi ne şekilde tercih etmiş olduğunuz elbette göze çarpacaktır. Eğer alımlı, zarif ve şık görünmek istiyorsanız pek çok abiye türü arasından mini abiye seçeneğini de değerlendirebilmeniz mümkündür. Ancak mini abiye elbiseyi tercih etmiş olduğunu mekan ve tören saati oldukça önemlidir. Gündüz mü akşam ona göre bir abiye elbise seçerek davete daha uyumlu bir şekilde giyinmeniz daha uygun olacaktır. Bu nedenle saat oldukça önemlidir. Elbette törenin yapılacağı yer ve saatin yanı sıra mini abiye elbise ile beraber bağlantılı olan aksesuarları da etkilemekte dolayısıyla mini abiye elbiseyi de giymeniz dolayısıyla ilgilendirmektedir. Buna bağlı olarak ek kullanabileceğiniz diğer bir aksesuar ise saç aksesuarı olabilmektedir. Saç aksesuarınız tüllü, taşlı veya boncuklu veya otrişli seçebilmeniz mümkündür. Elbette saç modelinize göre saç aksesuar seçiminizde değişkenlik gösterebilmektedir. Tül şeklinde şapkalar da olabilmekte olup taç şekliden toka şeklinde de bulunmaktadır.

EN ŞIK MİNİ ABİYE MODELLERİ

Mini abiye tercih ederken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlardan ilki şu şekildedir: topuklu ayakkabı seçimi veya babet ayakkabı seçimi. Dilerseniz mini abiye elbisenize uygun olarak ince topuklu veya kalın topuklu veya dolgu topuk ayakkabı seçebilirsiniz. Eğer boyunun normalden uzun duruyorsa ve bu sizi rahatsız ediyorsa şık bir babet ayakkabı ile kullanabilmeniz mümkündür. Mini abiye elbise tercih ederken elbette hangi model çanta seçmiş olduğunuz da oldukça önemlidir. Elbisenizin kumaşı ve çantanızın yüzeyi uyumlu olmalıdır. Ya da çanta ve ayakkabıyı uyumlaştırarak da mini abiye elbise modelinize uyumlaştırabilmeniz de mümkündür.

HER TARZA UYGUN MİNİ ABİYE ELBİSE MODELLERİ

Mini abiye tercihinde model seçimi yaparken boynunuzun uzunluğuna göre yaka seçimi yapmanız oldukça önemlidir. Bu yaka çeşitleri ve elbisenin üst kısmı şu şekildedir: v yaka, bisiklet yaka, kare yaka, kapalı boğaz, straplez, tek omuz, dekolte. Bu çeşitleri elbette boynunuzun uzunluğuna göre tercih etmenizde fayda vardır. Bu nedenle vücut tipinizi ve ölçülerinizi bilmeniz veya farkında olmanız oldukça önemlidir. Mini abiye modellerinde bazen drapeli bazen tüllü bazen otrişli bazen püsküllü bazen kuyruklu bazen kuyruksuz mini abiye elbise modelleri de bulunmaktadır. Viskon kumaş, atlas saten kumaş, saten kumaş, pamuklu kumaş, şifon kumaş, poplin kumaş, krep kumaş, kanvas kumaş gibi kumaş çeşitleri de bulunmakta olup bazıları mini abiye elbise modellerinde sıkça kullanılmaktadır. Bu kumaş çeşitleri dikişi yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus dikiş işçiliğidir. Dikiş işçiliğinin kıymetli olmasının sebebi kumaş ile bütünleşik bir görev yeri olmasından kaynaklanmaktadır. Dikiş işçiliği ne kadar iyi olursa vücudunuza o ölçüde o kadar iyi oturmaktadır. Yine bu noktada elbisenin vücudunuzda daha uyumlu olabilmesi için bedeninize uygun elbise tercih edebilirsiniz veya kiralayabilir veya da özel dikim yaptırabilirsiniz. Mini abiye elbise tercih ederken elbette saç modeliniz ve makyajınızda oldukça önemlidir. Elbisenizdeki tonları tercih ederken daha bütünleşik bir görüntü yakalayabilmeniz mümkün olup elbisenin açık veya kapalılığına göre de açık ve kapalı ayakkabı tercih edebilirsiniz.

MİNİ ABİYE ELBİSE FİYATLARI

Mini abiye elbise fiyatları oldukça değişkenlik göstermekte olup mini abiye kumaşına, dikiş ipine, dikiş işçiliğine, kullanılan aksesuarlara, boncuk veya değerli taş veya otriş veya püskül veya taşlara göre değişmektedir. Bazen bazı mini abiye elbiseler değerli taşlar ile veya kaliteli taşlar ile bezendirilmektedir. Bu işlem dolayısıyla da elbisenin fiyatı artabilmektedir. Fiyat artıran diğer bir unsur ise aksesuar kullanımıdır. Bazen mini abiye modeller ceket, şal, şapka ile desteklenmekte bu aksesuarlar ile bütünleştirilmektedir. Elbisenin bir parçası olarak satılabilmekte olup elbisenin fiyatını artıran unsurlar arasında yer almaktadır. Fiyat yelpazesi bu yüzden oldukça değişkenlik göstermektedir. Fiyatı etkileyen diğer bir husus ise mini abiye elbiselerde kullanılan kumaştır. Kumaşın türüne e kalitesine göre değişkenlik görülmekte olup kumaşın kalitesi arttıkça elbisenin fiyatı aynı şekilde artabilmektedir. Bunun yanı sıra elbisede kullanılan kumaş miktarı da fiyatı oldukça yakından etkilemektedir.

back to top
FİLTRELE