Fiyat Aralığı
En Az: 0 EUR
En Çok: 0 EUR
GELİN TACI

Bu kategoride ürün bulunmamaktadır. Merak ettiğiniz diğer ürünleri aşağıda bulabilirsiniz.

  • Kategori

   Kriterlerinize uyan bir kategori bulunamadı.
   • Koleksiyon
    Kriterlerinize uyan üretici bulunamadı.
   • search.productstitle

    Kriterlerinize uyan ürün bulunamadı.
     • Blog
      Kriterlerinize uyan blog yazısı bulunamadı.

     GELİN TACI

     Hayatları birleştirme yolunda adım atılmış en özel günde gerek gelinliğiniz gerek ise takmış olduğunuz gelinlik tacı gibi pek çok aksesuar ile güzelliğinizi tamamlayabilirsiniz. O gün kullanacağınız gelinlik, şal, küpe, kolye, ayakkabı, bileklik, bilezik, set, toka, şal gibi aksesuar ve giysilerin yanı sıra kullanacağınız en önemli aksesuar gelinlik tacı olarak karşımıza çıkmaktadır. Çeşitli materyaller ile hazırlanmış olan gelinlik tacı modelleri gelinlik çeşitlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Hayatınızın en önemli gününü süsleyen gelinlik tacı çok çeşitlilik göstermektedir. Barok gelinlik tacı, klasik vintage gelinlik tacı ve taşlı gelinlik tacı ve gümüş kaplama gelinlik tacı ve renkli gelinlik tacı ve boncuklu gelinlik tacı ve çiçekli gelinlik tacı gibi çeşitleri bulunmaktadır. Kendinize uygun olan seçeneği tercih ederek gelinliğinizi bir bütünlük içerisinde tamamlayabilirsiniz. Gelinlik tacı modelleri seçtiğiniz gelinlik modeline, duvak modeline , saç modeline ya da mekana göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu kombini tamamlamak adına en uygun gelinlik tacı seçilerek gelinliğinize ait parçayı bulabilirsiniz. Bu gibi unsurlara dikkat ederek taç modelinizi seçebilirsiniz. Güzelliğinizi taçlandıracak en önemli nokta ve aksesuar olan gelinlik tacı seçimi oldukça önemlidir. Gelinlerin veya gelin adaylarının evliliğe adım attıkları bu özel ve önemli günde kendilerini zarif hissetmek isteyebilirler. En doğal hakları olarak karşılanmalıdır elbette. O gün şık ve zarif görünmek her gelin ve gelin adayının hayalidir. Kaliteli ve parlak taşlarla bezenmiş gelin tacı taktığında gelin adayı kendini o gün prenses gibi görebilir. Öyle de hissetmelidir. Gelinlik modeli tercihine bağlı olarak seçeceği gelin tacı modeli oldukça özel ve güzel olmalıdır. Saçlarını süsleyen en güzel aksesuar olarak kullanılmaktadır. Modele uygun seçilmiş saç tokası bile gelin tacı yerine geçmektedir. Ancak gelin tacı kullanımı daha çok yaygındır. Yukarıda belirttiğimiz saç modeli, duvak modeli, gelinlik modeli, mekan seçimi, taç modeli seçimi bütünlüğünü yakaladığınız zaman düğününüz ve seçimleriniz muhteşem bir uyum içerisinde olur.

     GELİNLİK TACI

     Gelinlik tacı çeşitleri yukarıda bahsettiğimiz gibi pek çok çeşitleri bulunmaktadır. Tam tur gelinlik tacı ve yarım gelinlik tacı olarak çeşitleri bulunmaktadır. Saç modeline göre tercih edilen tam tur gelinlik tacı ve yarım tur gelinlik taçları gelinliğin ve düğün gününün tamamlayıcı unsuru olarak karşımıza çıkmaktadır. Doğadan çıkarılarak işlenmiş olan değerli taşlar ile de donatılmış gelinlik tacı çeşitleri bulunmaktadır. Zaman zaman altından, gümüşten, zirkonyumdan, elmas, zümrüt, yakutlar ve pırlantalardan da yapılan gelin tacı çeşitleri bulunmaktadır. Elbette fiyatları değerleri ölçüsünce değişkenlik gösterebilmektedir. Gelinlik tacının bol çeşitte olması sizlere o kadar fazla seçenek sunulması anlamına gelmektedir. Değerli taşlardan, boncuklardan, oyalardan yapılabilen gelinlik tacı çeşitleri aynı zamanda saç tokaları açısından da zenginleştirilmektedir. Saç tokaları da oldukça rağbet görmekte ve kullanılmakta olup gelinlerin saçlarını süsleyen aksesuarlar arasında yer almaktadır.

     GELİN TACI MODELLERİ

     Tam tur gelinlik tacı modelleri ve yarım tur gelinlik tacı modelleri olan gelinlik tacı modelleri yukarıda bahsettiğimiz gibi pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler üzerinden seçim yaparak gelinliğinizi süsleyebileceğiniz gelinlik tacı ile düğün günü gözdesi olarak karşımıza çıkabilmektesiniz. Makyajınıza göre de seçim yapabileceğiniz renkte taşlı modelleri seçenekleriniz arasına alabilir bu modelde yani taşlı modelde tercih edebilirsiniz. İğne oyalı, taşlı, çiçekli, boncuklu ve değerli taşlı taçların kullanımı günümüzde kullanımı oldukça fazla olup pek çok gelin tarafından tercih edilmektedir. Makyaj çeşidinizi taç modelinizde bulunan renge göre veya göz renginize göre değiştirebilmeniz mümkündür. Büyük ve taşlı modellerin yanı sıra küçük taşlı modellerde sık tercih edilen taçlar arasında yerini alır. Zirkon çeşidinden yapılan gelin taçları ise gümüş rengini anımsatmaktadır. Ve kaliteli malzeme olarak kullanılmakta olup uzun yıllar dayanıklılığını korumaktadır. Aynı zamanda hafif özelliğe sahip olan zirkonyum hafif olduğu için tercih edilmesi sebepleri arasındadır. Plastik olan taçlar zirkonyumun hafif olması ve kalite bakımından zirkonyumun daha kaliteli olması nedeni ile tercih edilmemektedir. Gelin tacı modelleri farklı yerlerde de kullanılabilmeleri açısından farklı renkte de olabilmektedir. Bu nedenler nişanda, düğünde, nikahta veya kınada takılması da tercih edilen taç modelleri renk olarak da farklı olabilmektedir. Kırmızı, mavi, yeşil, bordo, beyaz gibi seçenekleri olan taçlar gelinlik haricinde de kullanılabilmektedir. Zaman zaman tiyatro oyunlarında bile tercih edilebilen taç modellerinin kullanım alanı oldukça yaygındır.

     GELİN TACI KULLANIM ÇEŞİTLERİ

     Eski zamanlardan beri kullanılan taç modelleri günümüzde gelinlik tacı nişan tacı, nikah tacı olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerek tiyatrolarda kullanılan gerek nişan ve düğün törenlerinde kullanılan veya nikah törenlerinde kullanılan gelinlik tacı modelleri oldukça çeşitlidir ve tamamlayıcı parça olarak görev yapmaktadır. Kraliyet ailelerinin vazgeçilmezi ve muhakkak olanı olan gelinlik tacı günümüzde halen kullanılmaktadır. Bazı gelinlerin tercihi taçsız olmuş olsa da günümüzde gelinlik tacı kullanan pek çok gelinimiz bulunmaktadır. Eğer bir prenses gibi hissetmek ve hissettirmek istiyorsanız bu taçları tercih edebilirsiniz. Adeta sizin ve izleyenlerin başını döndürecek en özel gelinlik taçlarına kolaylıkla ulaşım sağlayabilmeniz mümkündür. Gelin tacı kullanılırken bir diğer dikkat edilmesi gerek husus ise diğer aksesuarlar ile de uyumlu olması gerektiğidir. Eğer bir küpe kullanacaksanız birbiri içerisinde uyumlu olmasına ve birbirini tamamlamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Madde olarak kalite olarak ve yarım olarak ve renk olarak uyumlu olması gereken bir diğer takı kolye olmaktadır. Baş bölgesinde bulunmaları sebebi ile kullanımı oldukça önemlidir. Ve gelinliğin bütünlüğü açısından dikkat edilmesi gerekir. Gelin tacı seçerken dikkat etmeniz gereken bir husus daha vardır. Bu husus ise mevsime göre seçim yapılması gerektiğidir. Mevsime göre seçim yaparak o mevsime ait çiçekleri de kullanabilmeniz mümkündür. Kır düğünü tercihi içerisinde bulunan gelinler ise canlı çiçekler kullanarak tacını oluşturabilmektedir.

     GELİN TACI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

     Gelinlik tacı alırken ilk olarak saç modeliniz oldukça önem arz etmektedir. Saç modelinize bağlı olarak alabileceğiniz gelinlik tacı çeşitleri oldukça fazladır. Saç modelinden sonra dikkat etmeniz gereken en önemli unsur Gelinlik modelinizdir. Gelinlik modelinizin kesim şekline ve yaka şekline göre tercihte bulunabileceğiniz taç çeşitleri son derece farklı biçimlerde bulunmaktadır. Farklı biçimlerde bulabileceğiniz saçlarınız bu unsurun yanı sıra durak modelinize göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Kısa ve uzun duvak çeşitleri yanı sıra orta duvak çeşitleri de bulunmaktadır. Bu duvak çeşidinize göre size uygun olan tacı seçerek gelin başınızı tamamlayabilirsiniz. Eğer bir kır düğünü hayal ediyorsanız veya bir salon düğünü hayal ediyorsanız veya tarihi mekan düğünü hayal ediyorsanız bu mekanlara uygun olarak gelin tacı seçimi yapabilirsiniz. Kır düğününe özgü olarak tasarlanmış olan çiçekli taç modelleri olmakta, salon düğününe ait sizi prenses gibi hissettirecek prenses model taçlar olmaktan, tarihi mekanlara özel tasarlanmış olan boncuklu ve taşlı model taçlar gelinliğinizi tamamlayabilir. Bu bahsetmiş olduğunuz modellerin yanı sıra çeşitli bez renklerde yapılmış gelin tacı modelleri de vardır ve kullanılmaktadır. İstediğiniz renkte ve taşta ve modelde yapılan taçları dışında bez kurdelelerden yapılan gelin tacı modelleri de bulunmaktadır.

     back to top
     FİLTRELE